Narzeczona nazisty

Książka

Narzeczona nazisty

  • Wydawnictwo: Filia
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 9788381955294
  • Ilość stron: 584
  • Format: 13.5 x 20.5 cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 44,90 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 44,90 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Narzeczona nazisty - Barbara Wysoczańska

Czym była miłość w obliczu gigantycznej nienawiści, śmierci i poniżenia?Czy miała prawo się z niej cieszyć, podczas gdy tylu straciło życie?Jest koniec sierpnia 1938 roku. Polka Hania Wolińska, na co dzień studentka germanistyki, jest damą do towarzystwa zamożnej niemieckiej hrabiny. Poznaje wnuka swojej pracodawczyni, hrabiego Johanna von Richter. W młodych rodzi się wzajemna fascynacja. W rodzinnej posiadłości von Richterów w Monachium, Polka naocznie styka się z hitlerowskim fanatyzmem, który ogarnia całe Niemcy.Na tle rosnącego w siłę nazizmu i niechybnej wojny w Europie, Hania i Johann zakochują się w sobie. Dziewczyna wkracza na niemieckie salony jako narzeczona hrabiego i poznaje najwyższych rangą przywódców III Rzeszy. Równocześnie zostaje zwerbowana przez polskie władze do przekazywania tajnych planów Hitlera dotyczących Polski i Europy…Z czasem oboje zostają zmuszeni stoczyć moralną walkę o miłość, stojąc po obu stronach barykady.


Szczegóły: Narzeczona nazisty - Barbara Wysoczańska

Tytuł: Narzeczona nazisty
Autor: Barbara Wysoczańska
Wydawnictwo: Filia
ISBN: 9788381955294
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 584
Format: 13.5 x 20.5 cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Narzeczona nazisty - Barbara Wysoczańska

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Miłość jest pięknym uczuciem, ale czasami różne okoliczności sprawiają, że nie może się spełnić. Dla Jamesa i Ani nie było przyszłości, gdy rozpoczęła się wojna. On był Niemcem wysoko postawionym w rządzie Hitlera. Ania była Polką, która studiowała germanistykę. Podczas wojny, aktywnie udzielała się w podziemiu.

Sięgając po tą książkę trzeba pamiętać, że to fikcja. Czytając można odczuć, że historia jest mało prawdopodobna. Jednak nie uważam to za minus. Autorka stworzyła niezwykłą atmosferę. Czuć lekkie pióro autorki i czyta się szybko, mimo iż książka ma aż sześćset stron. Nie brakuje także emocji i wzruszeń .

Wątek historyczny został według mnie świetnie poprowadzony. Widać dużą wiedzę autorki na temat drugiej wojny światowej. Dzięki temu można było wczuć się w akcję oraz poczuć realia tamtych czasów.

Barbara Wysoczańska w „Narzeczony nazista” pokazała związek między Polką, a Niemcem przed i w czasie wojny. Przedstawienie tego typu relacji jest rzadko spotykane, ale równocześnie fascynujące. W powieści można zobaczyć jak Niemcy traktowali Żydów oraz Polaków. Autorka zwróciła uwagę czytelnika także na to, że nie każdy Niemiec zgadzał się z ideologią Hitlera i jakie były tego konsekwencje.
Ocena 9⭐️/10
2021-06-20 08:38:30

Polka Hania to młodziutka studentka germanistyki, która jest damą do towarzystwa bogatej niemieckiej hrabiny Irene Von Richter. W momencie, gdy poznaje jej wnuka, Johanna, dziewczyna czuje, że świat, w którym żyje drastycznie się zmieni.
Oboje od pierwszych chwil czują wzajemną fascynację, ciekawość i na przekór swoich rodzin, pozycji i dóbr materialnych- zakochują się w sobie. Czy Polka i Niemiec mają szansę na szczęśliwe zakończenie, gdy u wrót stoi Hitler ze swoimi nazistowskimi poglądami, a wojna między europejskimi krajami nabiera rozpędu?

,,Już nie byli Polką i Niemcem- śmiertelnymi wrogami rzuconymi na dwie przeciwne strony barykady- teraz byli kobietą i mężczyzną, pieszczącymi się bez końca z czułością i oddaniem, jakich wcześniej u siebie nie znali. Los podarował im tylko ten czas, tę jedną chwilę i korzystali z niej(...)- fragment książki

Lubię czytać książki, których wydarzenia mają miejsce w czasach II wojny światowej. Po sięgnięcie tej konkretnej pozycji skłoniły mnie jej polecajki ,,Genialna. Nigdy jej nie zapomnisz. Przepiękna." I taka właśnie była. Do tego dopisałabym- cudowna, porywająca, nostalgiczna, momentami brutalna, ale jako całość świetna lektura, godna polecenia tym osobom, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tematyką około wojenną.
Bardzo podobało mi się to, że Autorka poruszyła temat związku Polki i Niemca, który na tamte czasy był kontrowersyjny. Razem z bohaterami odczuwałam chęć walki ze stereotypami, prześladowaniami oraz niechęcią ich rodzin. Bo, czy serce człowieka otwiera się na innych, tylko dlatego, że może to zrobić? Czy można zakazać mu kogoś pokochać? Czy jest możliwe to, by narzucić mu opinie innych ludzi, ich nakazy, awersję, nienawiść? Nie, nie i nie...
Autorka w doskonały sposób potwierdziła to historią dwojga ludzi, którzy kochali się pomimo tego wszystkiego, co ich dzieliło.
Szczerze Wam powiem, że chociaż jest to spory tom, ponieważ liczy prawie 600 stron to czuję niedosyt. Niedosyt zawartych w niej emocji, przemyśleń, walki z piętnowaniem Żydów oraz miłości Hani i Johanna, która była piękna, romantyczna, ale i przepełniona bólem, tęsknotą, niepewnością dnia jutrzejszego... Równie wciągającymi wątkami były same wydarzenia wojenne, w których brali udział kochankowie. Zgadzałam się z ich poczuciem niesprawiedliwości wobec Żydów, ich walką z napływającym złem oraz działaniami skierowanymi wobec Hitlera i jego popleczników. I cóż... To była przepiękna lektura, która wielokrotnie wywołała we mnie łzy, a także uśmiech pełen rozczulenia i rozmarzenia. Polecam z całego serca 💚💚💚
2021-06-21 21:15:48

Książka, która wywołuje wiele emocji, nie pozostawiając czytelnika obojętnym na skomplikowaną historię, jaką stworzyła autorka. Niezwykła historia, którą zdecydowanie warto poznać i przeżyć wraz z głównymi bohaterami. 2021-06-23 22:57:19

Książki z historią w tle od zawsze mnie zachwycają i tak też było i z tą historią!
Przeniesiemy się do roku 1938, gdzie młoda Polka Hania Wolińska, która jest studentką germanistyki zakochuje się w Niemcu Johannie von Richterze, który jest synem jej pracodawczyni. Ich uczucie wybucha niespodziewanie, chociaż tak naprawdę nigdy nie powinno mieć miejsca. Oboje są zaręczeni, pochodzą z innych środowisk i poza tym nagłym pożądaniem nie łączy ich tak naprawdę nic. Miłość nie wybiera, prawda? Ta książka nam to pokaże!
W tej powieści, która jest wspaniałym debiutem mamy dwa oblicza. Jednym z nich jest ta piękna, lekka i radosna miłość, a drugim jest brutalna, krwawa i bezlitosna wojna. Które wygra? W książce widzimy narastający konflikt, między Niemcami, a Polską., widzimy nadzieję ludzi, którzy liczą na to, że do najgorszego nigdy nie dojdzie i widzimy ból jaki niesie ze sobą wojna. Mnie ta powieść oczarowała! Jest to prawie 600 stron książki od której ciężko jest się oderwać i która nie raz Was poruszy. Z tymi bohaterami nie da się nie zżyć! Mamy tutaj bardzo dobrze oddane i przedstawione realia tamtych czasów i zdecydowanie jest to pozycja po którą warto jest sięgnąć!
2021-06-30 22:01:18

"Narzeczona nazisty" to debiutancka powieść Barbary Wysoczańskiej. Debiut i to jaki! Ta książka jest genialna! Nie mogłam przestać jej czytać. Wszystkie emocje i wydarzenia przeżywałam razem z bohaterami powieści... Niesamowita i piękna historia o miłości, o miłości w obliczu wojny, nienawiści, poniżenia, śmierci.

Dwie strony barykady.

Polka i Niemiec.

Czy ta miłość ma szansę przetrwać wojnę?

Hania Wolińska jest studentką germanistyki. Pod koniec sierpnia 1938 roku towarzyszy w Gdańsku niemieckiej hrabiny Irene von Richter. Tam poznaje też jej wnuka, Johanna. W młodych ludziach powoli zaczyna rodzić się uczucie.

Hania zostaje podstępem zwabiona przez hrabinę do jej rodzinnej posiadłości w Monachium. Tam poznaje rodzący się hitlerowski fanatyzm, który zaczyna ogarniać całe Niemcy.

Hania i Johann zakochują się w sobie. Niewiele osób akceptuje ich związek. Mama i brat Hani nie mogą pogodzić się z tym, że porzuciła porządnego i zakochanego w niej Władka. W Monachium również nie jest łatwo. Dziewczyna zostaje narzeczoną hrabiego. Wkracza na niemieckie salony i poznaje najważniejsze osobistości III Rzeszy. Pewnego dnia zostaje zwerbowana przez polskie władze do współpracy. Ma przekazywać do Polski najważniejsze informacje na temat planów Hitlera.

Miłość młodych ludzi zostaje wystawiona na próbę. Dotyka ich rozłąka, okrucieństwa wojny, spiski, tajemnice, a także zobowiązania wobec swoich krajów. Czy będzie dane im pokonać wszystkie trudności i być razem? Jak potoczą się ich wojenne losy? Czy odnajdą się w wojennej rzeczywistości? Czy odnajdą siebie? Czy ich miłość przetrwa?

"Narzeczona nazisty" to piękna, poruszająca powieść osadzona w czasach drugiej wojny światowej. Narracja została poprowadzoną w trzeciej osobie. Bohaterowie powieści zostali świetnie wykreowani. Każdy jest inny, każdy posiada swoje indywidualne cechy. Świetnie zostały pokazane różnice w podejściu Niemców do poglądów Hitlera i to w ramach jednej rodziny - od bezgranicznego fanatyzmu do zupełnej obojetności czy sprzeciwu. Podobało mi się również to, że Ci młodzi bohaterowie zostali ukazani w pewien sposób jako naiwni i wierzący w sielską rzeczywistość ludzie. Stopniowo zdobywają doświadczenie i cenną wiedzę oraz zmieniają swój sposób postrzegania świata. Bo w wojennej rzeczywistości nie ma rzeczy oczywistych i zawsze trzeba być czujnym.

Wiele razy wzruszyłam się czytając tę książkę. Byłam poruszona tym, przez co musieli przejść ci młodzi ludzie wkraczający dopiero w dorosłość, poszukujący swojego celu w życiu, pełni nadziei na przyszłość i marzeń. Wojna rozbiła ich świat na kawałki. Niejednokrotnie pozbawiając najbliższych. Ukształtowała ich charaktery, poglądy, a także pozostawiła po sobie wiele traumatycznych przeżyć.

Ogromnie polecam Wam przeczytać "Narzeczoną nazisty". To wspaniały debiut, który Was poruszy. Wartościowa, mądra i wzruszająca powieść, która bardzo podobała mi się. Świetnie poprowadzona narracja, ciekawa i poruszająca fabuła, a także wspaniały styl autorki sprawiają, że książkę czyta się szybko (mimo tego, że ma ponad 500 stron i nie ma się, co zrażać, bo ją się po prostu pochłania). "Narzeczona nazisty" to jedna z lepszych książek, które w tym roku przeczytałam i z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci.
Zdecydowanie polecam przeczytać! ❤
2021-07-01 05:35:52

Ach co to za książka! Aż dziw, że jest debiutem literackim. Historia kompletna, porywająca, urzekająca i nieodkładalna. Opowieść równie piękna co przejmująca. Napisana w pięknym stylu literackim, który docenią najbardziej wybredni czytelnicy.

Ona Polka, on Niemiec - dzieli ich pochodzenie, zamieszkanie, przeszłość. Łączy natomiast miłość - ta nagła, gwałtowna. Ta, z powodu której gotowi są podjąć wszelkie ryzyko by być razem. Razem mimo i na przekór wszystkiemu.

Los jednak nie jest dla nich łaskawy. Z jednej strony naziści, z drugiej Polacy. Dwie nacje, przeciwne strony barykady, polityczne podziały i w konsekwencji wojna. Hanna i Johann niczym Romeo i Julia są kochankami, naznaczonymi miłością, która nie powinna mieć miejsca. Miłością, która dostarcza im bólu, stawia przed wyborami - własnego szczęścia czy szczęścia ojczyzny.

Fabuła tej powieści porwie Was i otoczy swoim cudownym przekazem. Ja zatraciłam w niej zupełnie. Razem z Hanią drżałam pod dotykiem hrabiego. Razem z Johannem wściekałam się na niesprawiedliwość zaślepionych dygnitarzy. Kibicowałam im, bałam się o nich, cierpiałam z nimi. I gdybym miała możliwość zapomnieć i jeszcze raz sięgnąć po tę powieść - zrobiłabym to samo.

Ta książka to jedna z tych, dla których zarwałam noc. Nie żałuję jednak ani jednej minuty.

Powiedzieć o niej cudowna, to jakby nie powiedzieć nic.
2021-07-06 12:54:28

Uwielbiam tematykę wojenną w książkach, mimo że historią w czasach szkolnych nigdy się nie interesowałam. Tak teraz gdy tylko mam możliwość przeczytania książki o tematyce II wojny światowej, to przebieram nogami z podekscytowania. Ta historia to debiut autorki, ale to naprawdę godny uwagi debiut, bo takiej książki jeszcze nie czytałam. Zazwyczaj w książkach tego typu możemy przeczytać o tym jak Polacy się jednoczyli i robili wszystko by przeżyć. Tu mamy coś zupełnie innego.

Głowna bohaterka Hania zakochuje się w Johannie von Richter i już tu zaczynają się schody. Bo w tamtych latach nie było dobrze widziane bratanie się z wrogiem. Matka Hani nie zaakceptowała tego związku, również jej brat był przeciwny. Młoda Polka mimo to związuje się z Niemcem, jednak wojna krzyżuje ich plany.

Muszę przyznać, że tę historię czytałam z zapartym tchem. Byłam bardzo ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Czy ich miłość przetrwa sprzeciwy rodziny i wojnę?

Zazwyczaj w książkach tego typu każdy Niemiec jest nazistą, tu jednak autorka uświadomiła mi, że przecież są też tacy, którzy nie zgadzali się z takimi poglądami, jednak gdyby otwarcie się do tego przyznali to ich życie zakończyłoby się szybciej niż się zaczęło. I w takiej sytuacji jest właśnie Johann, którego rodzice popierają poglądy Hitlera, jednak on nie chce brać w tym udziału. Lecz gdy tylko uświadamia sobie jaki los go czeka gdy przeciwstawi się partii, musi zacisnąć zęby i postępować wbrew swemu sumieniu.

To że Hanna związała się z Niemcem wcale nie znaczy, że wypięła się na swoją ojczyznę. Gdy tylko coś zaczyna się dziać otrzymuje propozycję by zostać szpiegiem, który będzie powiadamiał o następnych krokach Hitlera.

Muszę stwierdzić, że to była naprawdę rewelacyjna książka. Nie mogłam się od niej oderwać bo idealnie wpasowała się w to co lubię. Miłość która została opisana w tej historii naprawdę była chyba najtrudniejsza, bo zarówno okres wojny, który wszystkim dawał w kość, a po drugie zakochanie się we wrogu nie wróży niczego dobrego. Jednak miłość nie wybiera i przychodzi znienacka.

Jeśli tylko jesteście ciekawi tamtych czasów i miłości pomiędzy Polką a Niemcem to koniecznie musicie przeczytać tę książkę, ja wam gorąco polecam. I gratuluję autorce świetnego debiutu oraz czekam na kolejne wyśmienite historie.
2021-07-06 23:03:43


Podobne do: Narzeczona nazisty - Barbara WysoczańskaKlienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: