A w Krakowie na Brackiej pada deszcz. Nieznane historie znanych piosenek

Nowość

A w Krakowie na Brackiej pada deszcz. Nieznane historie znanych piosenek

Wysyłka:
Przedsprzedaż - wysyłka po 2025-08-27*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena katalogowa 49,90 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,90 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: A w Krakowie na Brackiej pada deszcz. Nieznane historie znanych piosenek - Michał Zabłocki .

Może nie ma Mickiewicza i nie ma Miłosza, ale jest Zabłocki!

Urodził się w Warszawie. Jako chrześniak Agnieszki Osieckiej skazany na pisanie, choć jego ojciec Wojciech był architektem i szablistą z olimpijskim złotem, a mama – Alina Janowska – sławną aktorką. Czy w życiu kogoś takiego może być tak, że nie dzieje się nic?

Stolicę szybko zamienił na Kraków. Miasto zdobył od piwnicy, i to nie byle jakiej, bo tej Pod Baranami – zamiast pozostać przy nieszkodliwych rymowankach, zabrał się za piosenki. Można było pomyśleć, że na chwilę spocznie na ławeczce, ale nic z tego. Ruszył dalej, by osobiście podbijać świat.

W najnowszej książce Michał Zabłocki prezentuje swoje znane piosenki od nieznanej dotąd strony. Wybrał te najlepsze i opowiedział, jak powstawały. Do współpracy zaprosił także artystów, którzy te piosenki śpiewali – Grzegorza Turnaua, Agnieszkę Chrzanowską, Czesława Mozila, Rafała Golca i wielu innych. To historie pełne humoru, wspomnień i anegdot – o pisaniu, śpiewaniu, niezapomnianych spotkaniach artystów. Oraz o tym, co dzieje się między ciszą a ciszą.

Michał Zabłocki

Tekściarz Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila oraz wielu innych pieśniarek i pieśniarzy. Poeta. Wraz z Czesławem Mozilem laureat Festiwalu w Opolu w 2024 roku jako twórca i współwykonawca piosenki Ławeczka.



Szczegóły: A w Krakowie na Brackiej pada deszcz. Nieznane historie znanych piosenek - Michał Zabłocki .

Tytuł: A w Krakowie na Brackiej pada deszcz. Nieznane historie znanych piosenek
Autor: Michał Zabłocki .
Wydawnictwo: EMOCJE PLUS MINUS
Kod paskowy: 9788384040485
ISBN: 978-83-840404-8-5
Rok wydania: 2025


Recenzje: A w Krakowie na Brackiej pada deszcz. Nieznane historie znanych piosenek - Michał Zabłocki .

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×