Rozmowy z seryjnymi mordercami. Mrożące krew w żyłach studium zwyrodnialców
Christopher Berry-Dee
Rozmowy z seryjnymi mordercami. Mrożące krew w żyłach studium zwyrodnialców
Christopher Berry-Dee
- Wydawnictwo: Czarna Owca
- Rok wydania: 2020
- ISBN: 9788381432245
- Ilość stron: 352
- Format: 13.9 x 20.9 cm
- Oprawa: Miękka
Pojutrze (poniedziałek 2024-11-04)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Opis: Rozmowy z seryjnymi mordercami. Mrożące krew w żyłach studium zwyrodnialców - Christopher Berry-Dee
Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach.
Unikatowe wywiady przeprowadzone przez autora w kilkunastu najcięższych zakładach karnych świata, rejestrowane na taśmie magnetofonowej i filmowej, zawierają opisy przerażających czynów.
Christopher Berry-Dee przetworzył je w zdumiewającą książkę, która natychmiast stała się klasyką reportażu kryminalnego. Nie tylko opisuje spotkania z najbardziej amoralnymi ludźmi na świecie, ale także przytacza ich własne relacje na temat dokonanych przestępstw. Daje w ten sposób czytelnikom wgląd w psychikę ludzi, którzy popełnili najgorszą możliwą zbrodnię – bezlitośnie pozbawili życia inną istotę ludzką.
Szczegóły: Rozmowy z seryjnymi mordercami. Mrożące krew w żyłach studium zwyrodnialców - Christopher Berry-Dee
Tytuł: Rozmowy z seryjnymi mordercami. Mrożące krew w żyłach studium zwyrodnialców
Autor: Christopher Berry-Dee
Wydawnictwo: Czarna Owca
ISBN: 9788381432245
Tytuł oryginału: Talking with Serial Killers (I)
Tłumacz: Wyżyński Tomasz
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 352
Format: 13.9 x 20.9 cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.39 kg
Recenzje: Rozmowy z seryjnymi mordercami. Mrożące krew w żyłach studium zwyrodnialców - Christopher Berry-Dee
,,ROZMOWY Z SERYJNYMI MORDERCAMI"
Christopher Berry-Dee to światowej sławy kryminolog śledczy.Przez lata zdobywał zaufanie morderców z różnych kontynentów,odwiedzał ściśle strzeżone więzienia i szczegółowo analizował potworne zbrodnie.
,,Zrodziła się" z tego książka,w której opisuje historie 10 psychopatów,którzy z zimną krwią gwałcili,mordowali,a niekiedy nawet zjadali fragmenty ciał swoich ofiar.
Są szczegóły zbrodni,przemyślenia.
Poznajemy życie osobiste i przede wszystkim dzieciństwo tych bestii,które jak przeczytamy-było równie potworne jak oni sami.
Książka jest na pewno bardzo ciekawa.
Przyznam szczerze,że po raz pierwszy zapoznałam się z historiami o tylu psychopatach na raz.
Na pewno mocno zaciekawiła mnie zbrodnia w Antywille.Jest w niej wiele niedomówień i z pewnością poszukam w tym temacie czegoś więcej.
Minusem było dla mnie to,że czytając,w sumie jedno i to samo,książka już pod koniec zrobiła się dla mnie trochę nużąca.
Spodziewałam się rozmów z tymi mordercami,a tych było,niestety,jak na lekarstwo.
Niemniej jednak oczywiście polecam przeczytać,aby wiedzieć,jakie ,,licho"potrafi siedzieć w zwykłym,z pozoru,człowieku i jak bardzo trzeba uważać na przygodnie poznanych ,,znajomych".Asia_bookasia 2020-03-01 11:18:11
Od dawna interesuję się tematyką kryminalną i zastanawiam się często, co decyduje o tym, że człowiek staje się bestią. Z jednej strony przeraża mnie potworność dokonanych przez morderców zbrodni, z drugiej strony jestem ogromnie ciekawa co nimi kierowało. Dlatego gdy zobaczyłam, że wydawnictwo Czarna Owca wydała książkę „Rozmowy z seryjnymi mordercami”, nie mogłam przejść obok niej obojętnie! Dodam tylko, że jest to pierwsza książka z serii reportaży kryminalnych, które wydawnictwo ma w planach wydać. Więc dla wszystkich czytelników, interesujących się ludzką psychiką, jest to seria obowiązkowa.
Książka zawiera 8 sylwetek seryjnych morderców, w tym jedną kobietę. Niektóre ze spraw były mi już znane np. zabójstwo całej rodziny dokonane przez Ronalda Josepha „Butcha” DeFeo Juniora, które stało się inspiracją do napisania książki „Amitiville Horror” oraz licznych ekranizacji, czy sprawa Aileen Carol Wurnos, która również doczekała się ekranizacji w filmie pod tytułem „Monster”. Najbardziej zagadkową sprawą dla mnie okazało się śledztwo w sprawie Douglasa Daniela Clarka. Jest ona o tyle ciekawa, że nie mamy pewności czy na karę śmierci został skazany właściwy człowiek. Owszem, często się zdarza, że przestępcy w rozmowach czy wywiadach zarzekają się, że są niewinni. Jednak w tej sprawie bardzo wiele dowodów wskazuje na to, że oskarżony nie mógł liczyć na sprawiedliwy proces. Dlaczego? Dowiecie się z tej publikacji.
Mimo, że tytuł książki wskazuje na wywiady z seryjnymi mordercami, tak naprawdę znajdziemy tutaj tylko cytaty z przeprowadzonych przez autora rozmów ze skazańcami. Więc jeśli ktoś nastawia się na zapis tych spotkań słowo w słowo, to się rozczaruje. To jest raczej przedstawienie sylwetek groźnych ludzi, poczynając od opisu ich dzieciństwa, poprzez poczynione zbrodnie, aż do procesów sądowych i osadzenia ich w więzieniach. Czy to jednak wpływa negatywnie na odbiór tej książki? W moim odczuciu nie. Nadal jest to publikacja mocna, budząca grozę tym większą, że czytamy o prawdziwych sprawach, o ludziach z krwi i kości, którzy mogą znajdować się wśród nas. Autor próbuje znaleźć zależności, które miały wpływ na zachowanie opisywanych bestii. Znajdziemy tutaj również rozważania na temat wpływu zespołu Jacobsa, na rozwijanie się patologicznych zachowań. Z przytoczonych w tej publikacji portretów morderców wynika, że każdy z nich miał trudne dzieciństwo pełne przemocy fizycznej i psychicznej, braku opieki, empatii i wsparcia ze strony kochających opiekunów.
„Rozmowy z seryjnymi mordercami” to mocna pozycja. Zawiera w sobie przerażające i brutalne opisy zbrodni dokonywanych przez bezwzględnych ludzi, którzy nie czują wyrzutów sumienia. Wielu z nich nie żałuje swoich czynów i deklaruje, że jeśli wyszliby z więzienia zabijaliby nadal. Czytając tę książkę dowiemy się również, jakie błędy popełniał wymiar sprawiedliwości, ułatwiając mordercom czynienie zła. Jest to lektura dla osób o mocnych nerwach i ciekawych co dzieje się w psychice psychopatów.
CherryLadyReads 2020-03-14 18:38:28
Kryminolog śledczy Christopher Berry-Dee przez lata spisywał dziesięć odrębnych historii dotyczących seryjnych morderców, którzy bez skrupułów pozbawili życia swoich ofiar. Co nim kierowało? Jaką mieli przeszłość? I czy żałują swoich zbrodni?
W „Rozmowach z seryjnymi mordercami” zdecydowanie zabrakło mi tytułowych „rozmów”. Całość książki opiera się na wieloletniej korespondencji autora ze skazanymi mordercami i wywiadach z nimi, jednak w bardzo niewielu momentach można przeczytać autentyczną wypowiedź zabójców. W większości sprowadza się ona do wyjałowionej z istotnych szczegółów narracji autora. Pierwotne słowa wypowiedziane wprost z ust wynaturzonych umysłów zawsze mnie fascynowały i pozwalały interpretować je na wiele sposobów. W tej pozycji zostałam tego pozbawiona i ogromnie wpłynęło to na moją ocenę. Historie były dość nierówne – jedne pochłaniało się z przyjemnością, inne wywoływały znużenie przez dużą ilość niepotrzebnych szczegółów i chaos.
Książkę oprócz słowem „przeciętna” określiłabym jeszcze jednym, choć nie wiem czy do końca trafnym – „Rozmowy z seryjnymi mordercami” wydały mi się stosunkowo mainstreamowe. Dopasowane pod czytelników w ogóle nieobeznanych w zakresie kryminologii, napisane bardzo prostym językiem, tak aby trafiały do mas. Aż trudno mi uwierzyć, że Chrisopher Berry-Dee jest cenionej klasy kryminologiem, bo w jego piórze niestety nieszczególnie się to uwidacznia. W o wiele bardziej konkretne informacje są bogate książki, napisane przez autorów, którzy nie są specjalistami w tej dziedzinie. Być może gdyby ta pozycja została wydana wcześniej to moja ocena byłaby wyższa. Niestety po jej przeczytaniu nie nasuwa mi się do głowy inna myśl niż „ale to już było”.
„Rozmowy z seryjnymi mordercami” to bardzo dobra pozycja, jednak dla osób które z tematyką zabójców chciałyby się dopiero zacząć poznawać. Tych, którzy zgromadzili już pewną wiedzę wiedzę z tego zakresu książka ta może solidnie rozczarować. oczytanakryminolog 2020-05-09 19:31:21
Podobne do: Rozmowy z seryjnymi mordercami. Mrożące krew w żyłach studium zwyrodnialców - Christopher Berry-Dee
-
Niedostępna
-
Niedostępna
-
Niedostępna
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Inne pozycje tego autora: Christopher Berry-Dee (12)
- Rozmowy z seryjnymi mordercami. Mrożące krew w żyłach studium zwyrodnialców (Czarna Owca) - Miękka
- Rozmowy z seryjnymi mordercami. (Czarna Owca) - Miękka
- Rozmowy z seryjnymi mordercami (Czarna Owca) - Miękka
- Rozmowy z psychopatami. (Czarna Owca) - Miękka
- Rozmowy z psychopatami (Czarna Owca) - Miękka
- Rozmowy z seryjnymi morderczyniami (Czarna Owca) - Miękka
- Rozmowy z psychopatami (Czarna Owca) - Miękka
- Monster (Mova) - Twarda
- Rozmowy z seryjnymi mordercami. Żony i kochanki (Czarna Owca) - Miękka
- Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie (Czarna Owca) - Miękka
- Kanibale. Sylwetki morderców (Czarna Owca) - Miękka
- Jeffrey Dahmer. W głąb umysłu kanibala-zabójcy (Czarna Owca) - Miękka