Sekretnik Szeptuchy Co każda Słowianka...
Katarzyna Berenika Miszczuk
Sekretnik Szeptuchy Co każda Słowianka...
Katarzyna Berenika Miszczuk
- Wydawnictwo: W.A.B.
- Rok wydania: 2017
- ISBN: 9788328045958
- Ilość stron: 416
- Format: 13,5x20,2 cm
- Oprawa: zintegrowana
Niedostępna
Opis: Sekretnik Szeptuchy Co każda Słowianka... - Katarzyna Berenika Miszczuk
Gratka dla fanek cyku "Kwiat paproci"!
Oto niespodzianka dla fanek cyklu "Kwiat paproci", sekretnik dla każdej szeptuchy, a w nim: zabawne psychotesty, przepisy na słowiańskie smakołyki i ziołowe nalewki, porady i cytaty na każdy dzień roku. Nie przegap Nocy Kupały i innych ważnych świąt z Sekretnikiem Szeptuchy! Fanki serii znajdą tu także coś ekstra: niepublikowane dotąd fragmenty czwartej części przygód Gosi oraz premierowe opowiadanie o Babie Jadze.
A osoby, które kochają kolorowanie, będą mogły spróbować swych sił dodając życia ilustracjom!
Szczegóły: Sekretnik Szeptuchy Co każda Słowianka... - Katarzyna Berenika Miszczuk
Tytuł: Sekretnik Szeptuchy Co każda Słowianka...
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 9788328045958
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 416
Format: 13,5x20,2 cm
Oprawa: zintegrowana
Recenzje: Sekretnik Szeptuchy Co każda Słowianka... - Katarzyna Berenika Miszczuk
Czas płynie nieubłaganie. Kolejne dni, miesiące, lata… Dlaczego nie umilić sobie wykonywania codziennych obowiązków poprzez zapisywanie zajęć, które na nas czekają? To tym bardziej wskazane, gdy mamy ochotę puścić wodze fantazji, a jeszcze dodatkowo dowiedzieć się czegoś o wierze przodków…
Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka cyklu „Kwiat paproci”, postanowiła zrobić fanom swojej twórczości niemałą niespodziankę. Stworzyła specjalny kalendarz, kryjący mnóstwo tajemnic. Każdy odnajdzie coś, co go zainteresuje. Lubicie piękne barwy? Sięgnijcie po kredki i zabierzcie się za wypełnianie tła kolorowanki! Tęsknicie za kolejnymi częściami przygód ulubionej bohaterki? Przeczytacie niepublikowane dotąd fragmenty! Nadal mało stylistyki Miszczuk? Z pewnością zauroczy Was opowiadanie o Babie Jadze. Do tego sporo przydatnych rad, przepisów, cytatów. Razem z kalendarzem nikt nie przegapi słowiańskich świąt, a przy okazji może wpisać własne. Czy nie jest przyjemnie poznać magię na własnej skórze? Oczywiście, tylko tę dobrą. I w tym również pomoże „Sekretnik Szeptuchy”…
Bywam dość zorganizowanym człowiekiem, ale równocześnie niekonsekwentnym. Od dawna przymierzam się do regularnego prowadzenia kalendarza, ale zawsze kończy się tak samo: kupuję, chwilę cieszę i oddaję komuś innemu. Ubolewam nad tak głupią cechą charakteru, więc postanowiłam nad tym popracować. Tym samym wpadła mi do rąk publikacja idąca naprzeciw moim planom. Kiedyś mignęła mi przed oczami seria „Kwiat paproci”, jednak nigdy nie przeczytałam żadnej z tych książek. Aktualnie żałuję, że leniwie nie zgłębiłam się w opisy, bo już wiem, iż to lektury dla mnie odpowiednie. Trudno. Liczę na szybkie nadrobienie zaległości, a tymczasem musi wystarczyć mi zawartość kalendarza. A robi całkiem pozytywne wrażenie, do tego stopnia, że autentycznie zachęca do pokonania słabości i prowadzi do rozpoczęcia roku z głową pełną pomysłów. Pomysłów, które warto zapisywać oraz porządkować.
Bez bicia przyznaję, że moja wiedza na temat kultury słowiańskiej nie jest zadowalająca, choć chciałabym ją w wolnej chwili poszerzyć. Dlatego ciężko skonfrontować mi fakty naukowe z tymi przedstawionymi przez autorkę. Muszę jednak przyznać, iż ciekawostki opisane w kalendarzu mają taką specyficzną atmosferę, mistyczną, czyta się z ogromną przyjemnością. Najbardziej zainteresowały mnie fragmenty poświęcone bóstwom, gdyż właśnie ta tematyka mocno przyciąga. Zdecydowanie sama poszperam i dowiem się, czy Miszczuk sięgała do wiarygodnych źródeł. Na ten moment daję jej kredyt zaufania i myślę, że chyba się nie rozczaruję. Zawarte w środku przepisy — na plus!
Lipa to drzewo opiekuńcze, szczególną łaską obdarzające kobiety. Symbolizuje piękno, łagodność, płodność, szczodrość i wdzięk. Wierzono, że ściąga na siebie pioruny, dlatego często sadzono ją w pobliżu domostw jako naturalny piorunochron. Lipy sadzono także z okazji narodzin dziecka i ślubu, by powiązać los człowieka z losem dobrego drzewa. Z drewna wyrabiano kołyski i trumny, a zaśnięcie w cieniu tego drzewa mogło poskutkować proroczymi snami.
Przemyślanym zabiegiem jest usunięcie z kalendarza dni tygodnia. Dzięki temu da się go użyć dowolnego roku. Zacząć teraz. Miejsca znajdziemy tyle, że jeden egzemplarz może posłużyć na co najmniej dwa lata. O ile nie należymy do grupy osób zabieganych, codziennie umawiających się na dużo spotkań. Jeżeli stracimy poczucie czasu, to z tyłu zamieszczono spis wszystkich niedziel, świąt. Praktyczne rozwiązanie, do tej pory jeszcze nie miałam z takowym do czynienia. Za minus uznaję psychotesty, trochę przypominają mi te dodawane do młodzieżowych gazet.
Jakoś kilkanaście miesięcy temu autentycznie polubiłam kolorowanki. I w „Sekretniku Szeptuchy” znalazło się ich miejsce, co niezwykle mnie ucieszyło. Rysunki cieszą oko, są ślicznie wykonane. Nie mogę się doczekać, gdy powolutku będę dobierać barwy. Tę przyjemną „pracę” rozłożę sobie na dłuższy okres. Szacie graficznej nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Gabaryty idealne do torebki. Sporą zaletą jest fakt, że publikacja trafi do ludzi w każdym wieku. I tych uczęszczających do szkół, uczelni, tych chodzących do pracy lub cieszących emeryturą. Sądzę, iż każdej stronie można nadać indywidualny rys. Za pomocą flamastrów, długopisów, karteczek. Wybór należy do właściciela.
„Sekretnik Szeptuchy” to dobra propozycja skierowana wprost do osób, które lubią niebanalne rozwiązania. Naprawdę ciekawe wykonanie, egzemplarz świetnie nada się też jako prezent — Boże Narodzenie już wkrótce nadejdzie! Jeśli macie wokół miłośników książek Katarzyny Bereniki Miszczuk, to tym bardziej rekomenduję swój pomysł na podarunek. I dla siebie, i dla innych.Erna 2017-09-25 18:42:44
Uwielbiam słowiańskie klimaty, więc od razu wiedziałam, że to będzie coś dla mnie i nie zawiodłam się! Kalendarz jest naprawdę fajnie opracowany, podoba mi się fakt, że przy poszczególnych datach nie ma wypisanych dni tygodnia, co sprawia, że może on nam posłużyć w dowolnym roku i nigdy nie straci ważności 🙂 Duży plus również za pozostawienie nam sporej ilości miejsca na notatki, możemy bazgrać do woli 😉 Ale tych plusów jest jeszcze duuużo (właściwie to chyba nie znalazłam minusów :D): w kalendarzu mamy relaksujące kolorowanki, różne "babcine" porady, cytaty, przepisy, krótkie teksty związane z kulturą i mitologią Słowian, a nawet fragmenty tekstów pisarki i jej opowiadanie o Babie Jadze 🙂 Przyznaję się bez bicia, że nie czytałam jeszcze nic Katarzyny Bereniki Miszczuk, ale po obejrzeniu tego kalendarza zdecydowanie zamierzam sięgnąć po jej książki 🙂 Świetna sprawa i fajny pomysł na prezent 🙂 Ja na pewno będę korzystać 🙂 @pop.books 2017-12-25 23:35:20
Szukasz niesamowitego, pełnego magii kalendarza? Właśnie jest taki na naszym rynku – Sekretnik Szeptuchy. Nie znasz książek Katarzyny Bereniki Miszczuk? Nie ma problemu by od tej pozycji zacząć i dać się wciągnąć słowiańskiemu światu zawartego w książkach z serii Kwiat Paproci.
Ten niesamowity dziennik nie ma konkretnego roku. Można go zacząć w dowolnym momencie, nawet w środku miesiąca przyszłego roku lub za dwa lata. Będzie tak samo aktualny. Jest to niesamowicie przydatne przy zmianie systemu kalendarzy z szkolnego na roczny. Posiada bardzo dużo miejsca przy datach na własne notatki, dzięki czemu świetnie nadaje się do przechowywania w nim większej ilości lat lub jako dziennik na ważne daty, zapiski i przepisy. Doskonały do przechowywania wspomnień zamkniętych w słowach i zgromadzonych drobiazgach.
Posiada też popularne ostatnimi czasy kolorowanki, nawiązujące do wydarzeń z książki. Wszystkie ilustracje są autorstwa Mileny Młynarskiej. Dzięki niej dowiedziałam się, że nasi słowiańscy bogowie mogą być naprawdę przystojni. A wszystkie kolorowanki mają w sobie dużo uroku, gracji i energii które są zawarte w książkach.
Dodatkowy zabawny i pouczający motyw to testy kim jesteś i małe tajemnice zielarstwa. Testy nieraz będą spowodują ataki śmiechu – wychodzą w nich zabawne wyniki i polecam je robić z przyjaciółmi – dobra zabawa gwarantowana! Natomiasy zielarskie porady są naprawdę interesujące, w sam raz dla początkujących by złapać bakcyla. Znajdziemy tu też opowieści o słowiańskich bogach i świętach, możemy się dowiedzieć czegoś o tle historycznym książki, ale i korzeniach naszych przodków.
W kalendarzu znajdziemy fragmenty z książek (jeśli ktoś jest wrażliwy na spoilery radzimy najpierw przeczytać pełne magii i humoru powieści). Jednak największym atutem jest krótka opowieść o naszej Babie Jadze i jej młodości. Po tym fragmencie jestem pewna że autorka nie opędzi się od pytań kiedy dodatkowy tom tylko o Jarogniewie. Sama mam nadzieję że jeszcze o niej przeczytamy.
Kalendarz jest świetnym dopełnieniem kolekcji Kwiatu Paproci, jeśli chcesz mieć przy sobie odrobinę magii i pocieszenia. I rzecz jasna nie zapomnijcie o kredkach do kolorowania!Kosz z Książkami 2018-01-07 14:53:53
Podobne do: Sekretnik Szeptuchy Co każda Słowianka... - Katarzyna Berenika Miszczuk
-
Cena dostępna po zalogowaniu
-
Cena dostępna po zalogowaniu
-
Cena dostępna po zalogowaniu
-
Niedostępna
-
Niedostępna
-
Niedostępna
-
Niedostępna
-
Niedostępna
-
Niedostępna
-
Niedostępna
-
Niedostępna
-
Niedostępna
-
Niedostępna
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Inne pozycje tego autora: Katarzyna Berenika Miszczuk (20)
- Ja anielica (W.A.B.) - Miękka
- Ja, anielica (W.A.B.) - Miękka
- Obsesja (W.A.B.) -
- Paranoja (W.A.B.) - Miękka ze skrzydełkami
- Paranoja (Audiobook) (Biblioteka Akustyczna) - etui kartonowe
- Jaga (W.A.B.) - miękka
- Porozmawiajmy o pierwszej miłości (Filia) - Miękka ze skrzydełkami
- Ja, diablica (W.A.B.) - miękka ze skrzydełkami
- Ja, potępiona (W.A.B.) - Miękka ze skrzydełkami
- Ja, ocalona (W.A.B.) - Miękka ze skrzydełkami
- Ja potępiona. (Storybox) - pudełko
- Ja cię kocham, a ty miau audiobook (Storybox) -
- Ja, ocalona audiobook (Storybox) -
- Gniewa (Mięta) - Miękka
- Noc Kupały. Kwiat paproci. Tom 2 wyd. 2022 (W.A.B.) - miękka
- Tajemnica Dąbrówki (Mięta) - Twarda
- Drapieżna gra (Mięta) - Miękka ze skrzydełkami
- Druga Szansa. Serial Otwórz Oczy (Uroboros) - Miękka ze skrzydełkami
- Żerca (Mięta) - Miękka ze skrzydełkami
- Szeptucha BR (W.A.B.) -